Domowe biuro. Jak je wyposażyć, aby przyjemnie się pracowało?

Ciemne i ciasne pomieszczenia z zakurzonym archiwum zaczęły już od wielu lat przechodzić do lamusa. Potem młodzi i wykształceni ludzie zarażeni falą amerykańskiego trendu pchali się do pracy na tzw. „open space”, co było spełnieniem ich marzeń o światowym życiu w korporacji. Obecnie coraz częściej widujemy ogłoszenia z nagłówkiem „praca zdalna”. Pracownikom już nie wystarcza nowoczesne, klimatyzowane biuro w centrum miasta z nieograniczonym dostępem do kawy i artykułów biurowych. Teraz nastała era pracowania w domowym zaciszu.

Jak urządzić sobie roboczy kącik, który przysłuży się do efektywnej, a zarazem przyjemnej pracy?

Wygodne krzesło

W dobie mnożących się schorzeń kręgosłupa dobrą decyzją będzie inwestycja w odpowiednie biurowe krzesło, które może nam posłużyć na lata. Powinno mieć regulowaną wysokość, podłokietniki oraz oparcie. Nasz kręgosłup z pewnością nam za to podziękuje. Poza tym, aby uniknąć problemów z krążeniem, dobrym pomysłem będzie praca na stojąco co najmniej przez godzinę dziennie.

Akcesoria biurowe

Na myśl o wyposażeniu biura przypominają się ogromne zakupy na początek roku szkolnego. Nie obyło się wtedy bez zeszytów, kredek i plasteliny. Teraz możemy się ograniczyć jedynie do długopisów, ołówków i notatników. Mimo ery elektronicznej dokumentacji, zawsze warto mieć pod ręką przybory do pisania w razie awarii komputera. Pamiętajmy również o biurkowym kalendarzu, dzięki któremu nie zapomnimy o ważnych „deadlinach”.

Ale najpierw kawa

Dla wielu osób wypicie porannej kawy oznacza rozpoczęcie pracy. Bez tego codziennego rytuału nasze działania nie będą w pełni efektywne. Warto zatem zaopatrzyć swoje kuchenne zaplecze w nowoczesny ekspres. Sam zapach kawy działa niezwykle pobudzająco. Poza tym, niezbędne okażą się filiżanki do espresso, które z pewnością będą często używane przy intensywnym wytężeniu naszego umysłu.

Zielono mi

Częstym błędem nowoczesnych biur jest brak jakiejkolwiek roślinności, która nie pasuje do architektonicznej wizji projektanta. Niestety pracownicy wiele na tym tracą. Jednak w swoim domowym zaciszu możesz zaopatrzyć się w roślinkę, która pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie. Jaka będzie jej główna rola? Roślina w biurze ma za zadanie przede wszystkim nawilżyć powietrze. Nasze wysuszone oczy i skóra po wielu latach pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach odczują natychmiastową ulgę. Jedna z roślin, która świetnie jonizuje powietrze to paproć. Kiedyś ten gatunek był niezwykle popularny w biurach, jednak obecnie uważa się je za staromodne, a niepotrzebnie. Dobrym rozwiązaniem będzie ustawienie paprotki na biurku lub w pobliżu monitora.

Przyjemne dla oka

Nie od dziś wiadomo, że w ładnym otoczeniu wszystko staje się o wiele przyjemniejsze. Dlaczego więc nie zainwestować w drobne dekoracje do naszego biura, które upiększą nasze szare cztery ściany? Nie muszą to być rzeczy, które kosztują krocie. Dobrym pomysłem będą plakaty z motywacyjnymi hasłami, które z pewnością nie nadwerężą naszego budżetu.

Dodaj komentarz