Zacznij przyjemnie każdy dzień – jak stać się rannym ptaszkiem?

Kolejny ciężki poranek? Też zaczynasz się zastanawiać jak te gwiazdy to robią? Prowadzą ekstremalnie szybki tryb życia, muszą nadążyć za napiętym grafikiem, a do tego codziennie wstają piękne i gotowe na kolejny dzień pełen wyzwań. My co prawda nie mamy tylu zadań do wykonania, a jednak daleko nam do opanowania podstawowych zasad organizacji. Czas przełamać rutynę i zacząć celebrować poranki, które będą idealnym rozpoczęciem każdego dnia.

Wieczorne przygotowania

Zapewnienie sobie spokojnego poranka powinno zacząć się od wieczornych przygotowań. Zrób listę czynności, które codziennie wykonujesz i pomyśl, które z nich można przełożyć na poprzedni wieczór. Oczywiście nie będziemy dyskutować z codzienną higieną, ale z pewnością jest szereg rzeczy, które mogą być spokojnie zrobione wcześniej. Zamiast biegania po całym mieszkaniu w poszukiwaniu czystych i wyprasowanych ubrań, ułóż na krześle rzeczy, które założysz następnego dnia. Pamiętaj, aby sprawdzić prognozę pogody. Zapakuj także niezbędne rzeczy, dzięki czemu o niczym nie zapomnisz w porannym rozgardiaszu.

Łagodna nuta na dzień dobry

Pierwszy dźwięk, który słyszymy każdego dnia jest niezwykle ważny, jednak my zupełnie nie zdajemy sobie z tego sprawy. Czy wybierając melodię budzika mieliście wizję radosnego wyskakiwania z łóżka z uśmiechem na twarzy, przepełnieni energią na cały dzień? Niestety rzeczywistość okazała się być bardzo daleka od reklam płatków śniadaniowych. Głośne i gwałtowne dźwięki nie służą przyjemnemu wybudzeniu, szczególnie gdy śpimy dość głęboko. Lepszym rozwiązaniem będzie wybranie łagodnej melodii, która stopniowo wybudzi cię ze snu. Śpiew ptaków, szum drzew czy delikatna muzyka harmonii sprawią, że przebudzenie nie będzie już taką katorgą i nie zakończy się bólem głowy.

Ale najpierw kawa

Prawie nikt z nas nie wyobraża sobie poranka bez aromatycznej kawy, która szybko postawi nas na nogi. Z powodu nadmiaru obowiązków i zbyt krótkiego snu, kofeina stała się nieodzownym elementem naszej codziennej diety. Aby przygotować swój ulubiony gorący napój w ekspresowym tempie, zainwestuj w dobrej jakości ekspres ciśnieniowy, który będzie twoim wybawieniem po nieprzespanej nocy. Obsługa tego rodzaju sprzętu jest dziecinie prosta , a twoje zaspane oczy nie będą żadną przeszkodą. Wciśniesz jeden przycisk, przygotujesz filiżanki do espresso, a twoja ulubiona kawa będzie już gotowa do picia. Warto jednak pamiętać, aby nie przekraczać dziennego limitu 5 filiżanek espresso, ponieważ efekt może być kompletnie odwrotny od zamierzonego.

Śniadanie mistrzów

Kiedy już filiżanki do espresso zostaną opróżnione, a my pobudzeni i gotowi do działania, warto pomyśleć o pożywnym śniadaniu. Zaleca się jedzenie maksymalnie do godziny po obudzeniu, więc nie należy zbytnio odkładać pierwszego posiłku. Część śniadania możesz przygotować wieczorem i schować do lodówki. Tym sposobem pozbędziesz się wymówki o braku czasu na zjedzenie pełnowartościowego posiłku godnego mistrza.